منابع کنکور ارشد زبان آلمانی ۱۴۰۱

منابع کنکور ارشد زبان آلمانی 1401
ارشد زبان آلمانی

منابع کنکور ارشد زبان آلمانی ۱۴۰۱

یکی از عوامل موفقیت داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد علاوه بر داشتن برنامه ریزی و میزان زمان مطالعاتی کافی، انتخاب و استفاده از منابع درست می باشد، چرا که مطالعه منابع مناسب نه تنها احتمال و شانس قبولی داوطلب را افزایش می دهد، بلکه می تواند به میزان قابل توجهی در وقت و انرژی فرد نیز صرفه جویی کند. در چند سال اخیر نیز با توجه به حجم زیاد متقاضیان کنکور ارشد، انتخاب و بهره گیری از منابعی که بیشترین تعداد سوالات کنکور را به خود اختصاص می دهند به یکی از مهم ترین دغدغه های داوطلبان تبدیل شده است. به همین منظور سایت تحصیلدان در این مقاله سعی کرده است با معرفی منابع مطالعاتی رشته زبان آلمانی در این زمینه به داوطلبان کمک کند تا با انتخابی درست و هوشمندانه شانس قبولی خود را افزایش دهند.

معرفی اجمالی زبان آلمانی

زبان آلمانی که سومین زبان خارجی پرطرفدار در جهان محسوب می شود و بیش از ۱۲۰ میلیون نفر آن را زبان مادری خود می دانند در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ در ۳ رشته و با اختصاص ۳ کد ضریب به خود در زیر گروه مجموعه علوم انسانی به متقاضیان ارائه شده است. رشته های این مجموعه امتحانی عبارتنداز:

 1. مترجمی زبان آلمانی
 2. آموزش زبان آلمانی
 3. زبان و ادبیات آلمانی

داوطلبان متقاضی کنکور کارشناسی ارشد زبان آلمانی به منظور به دست آوردن رتبه قبولی و امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید ۵ درس و ماده امتحانی مشخص شده در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد را مطالعه نمایند. در جدول زیر دروس و تعداد سوالات امتحانی که از هر درس در آزمون طرح می شود را آورده ایم.

جدول دروس و تعداد سوالات امتحانی مجموعه زبان آلمانی

ردیف دروس امتحانی تعداد سوالات امتحانی
۱ زبان عمومی (آلمانی) ۶۰
۲ مسائل آموزش زبان آلمانی ۱۵
۳ زبان شناسی ۱۵
۴ مطالعات ترجمه ۱۵
۵ ادبیات آلمانی ۱۵

داوطلبان باید توجه داشته باشند که دروس نامبرده شده در جدول بالا برای تمام رشته های زبان آلمانی یکسان است و تنها تفاوت در ضریب هر یک از این دروس می باشد که می تواند باعث ایجاد اختلاف شده و شانس قبولی افراد را در یکی از این سه رشته افزایش یا کاهش دهد. متقاضیان می توانند به منظور آشنایی هر چه بیشتر با دروس و ضرایب این مجموعه بر روی لینک زیر کلیک نمایند. 

دروس و ضرایب دروس ارشد زبان آلمانی

📕 معرفی منابع کنکور کارشناسی ارشد زبان آلمانی ۱۴۰۱ 

در ادامه به معرفی منابع این مجموعه امتحانی که هدف اصلی این مقاله است پرداخته ایم. داوطلبان می توانند با توجه به شرایط علمی و مطالعاتی خود بهترین و مناسب ترین منابع را انتخاب و مطالعه نمایند.

منابع زبان عمومی و مسائل آموزش زبان آلمانی کنکور ارشد زبان آلمانی

منابع زبان عمومی و مسائل آموزش زبان آلمانی
 1. مجموعه کتاب های  Menschen
 2. Klipp und klar
 3. کتاب قرمز هوبر ( Übungsgrammatik für die Mittelstufe )
 4. کتاب زرد هوبر  (die gelbe aktuell)

منابع مطالعات ترجمه کنکور ارشد زبان آلمانی

منابع مطالعات ترجمه
 1. Koller, W.: Einführung in die Übersetzungswissenschaft. Wiesbaden: Quelle und Meyer, 5. Aufl. 1997
 2. Stolze, R.: Übersetzungstheorien: Eine Einführung. Tübingen: Gunter Narr, 2. Aufl. 1997

منابع زبان شناسی کنکور ارشد زبان آلمانی

منابع زبان شناسی
 1. Fleischer, W./Barz, I.: Wortbildung der deutschen Gegenwartssprache. 2. Aufl. Tübingen: Niemeyer, 1995
 2. Lyons, J.: Einführung in die moderne Linguistik )Aus dem Englischen übertragen von W. und G. Abraham). 5. Aufl. München: Beck, 1980  )die eng. Orginalausgabe erscheint unter dem Titel: Introduction to the theoretical Linguistics. Cambridge University Press. 1968).
 3. Schunk, G.: Studienbuch zur Einführung in die deutsche Sprachwissenschaft, vom Laut zum Wort. Würzburg: Königshausen und Neumann, 1997.
 4. ۳- Schunk, G.: Studienbuch zur Einführung in die deutsche Sprachwissenschaft, vom Laut zum Wort. Würzburg: Königshausen und Neumann, 1997.

منابع ادبیات آلمانی کنکور ارشد زبان آلمانی

منابع ادبیات آلمانی
 1. Baumann, B./ Oberle, B.: Deutsche Literatur in Epochen. Max Hueber Verlag, 2. Aufl. 1996
 2. Martini, F.: Deutsche Literaturgeschichte: Von den Anfängen bis zur Gegenwart. Stuttgart: Kröner, 1991
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

منابع کنکور ارشد مشاوره 1401
ارشد مشاوره
منابع کنکور ارشد مشاوره- مشاوره خانواده و دیگر گرایشها

منابع کنکور ارشد مشاوره-مشاوره خانواده، مدرسه و دریگر گرایشها انتخاب درست منابع مطالعاتی کارشناسی ارشد در سال های اخیر اهمیت زیادی یافته است که از جمله دلایل آن می توان تعداد زیاد متقاضیان و همینطور تعداد زیاد منابع آموزشی معرفی شده عنوان کرد. انتخاب منابع نادرست نه تنها متقاضیان را …

منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی 1401
ارشد مهندسی شیمی
منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی همه گرایشها

منابع کنکور ارشد مهندسی شیمی همه گرایشها انتخاب درست منابع مطالعاتی کارشناسی ارشد در سال های اخیر اهمیت زیادی یافته است که از جمله دلایل آن می توان تعداد زیاد متقاضیان و همینطور تعداد زیاد منابع آموزشی معرفی شده عنوان کرد. انتخاب منابع نادرست نه تنها متقاضیان را دچار سردرگمی …

منابع ارشد روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی 1401
ارشد روانشناسی
منابع ارشد روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی ۱۴۰۱

منابع کنکور ارشد روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی ۱۴۰۱ برای قبولی در کنکور ارشد روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی، داوطلبان کنکور ارشد روانشناسی ۱۴۰۱ می بایست به سوالات هشت درس پاسخ دهند. در ادامه منابع کنکور ارشد روانشناسی مرتبط با گرایش روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی را معرفی می کنیم. …